Integracja strukturalna
Integracja strukturalna jest terapią wiążącą manipulacje powięziowe, świadomość ciała i reedukację ruchową. Ułożona jest w odpowiednio zorganizowaną serię sesji, opartą na specjalnie zaprojektowanej pracy z całej, mającej na celu odbudowę posturalnego balansu i funkcjonalnej łatwości w poruszaniu się poprzez wypośrodkowanie i zintegrowanie ciała w polu grawitacji.
W miarę upływu czasu, wraz z siłą grawitacji, ciało może kurczyć się i usztywniać, aby zaadoptować się do stresu życia codziennego, kontuzji lub nieświadomych, szkodliwych codziennych wzorców ruchowych (związanych z pracą/aktywnością na co dzień). Wszystkie te czynniki kumulują się i mogą przekształcić się w ogólną sztywność ciała, ból, zmęczenie i bark poczucia witalności/dobrego samopoczucia.
10 sesji Integracji Strukturalnej to indywidualny i osobisty proces dążenia do lepszego zbalansowania, poczucia większej świadomości ciała i jego zintegrowania (w sile grawitacji, której wszyscy doświadczamy na co dzień), oraz odczucia większej efektywności i korzyści w:
– wykonywaniu codziennych czynności (lepsza ergonomia ruchu) – wykonywaniu jakiejkolwiek aktywności fizycznej (sport)
– oddychaniu
– utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała
– ogólnym poczuciu większej witalności/samopoczuciu
– powracaniu do równowagi po dużym wysiłku fizycznym (a także psychicznym)
– jakości snu i relaksowaniu się
Odczucia w ciele jakich pacjent może doświadczyć mogą być zróżnicowane- od poczucia miłego ciepła łaskotania/ rozciągania, do czasem trochę mniej komfortowych (ale zawsze dopasowanych do możliwości i zakresów indywidualnie, na zasadzie wspólnego „dialogu”).
Przed 1 sesją
Pacjent proszony jest o przybycie w stroju sportowym (krótkie spodenki, bluzka na naramkach, bielizna sportowa).
Terapeuta będzie obserwować postawę ciała podczas stania i ruchu pacjenta przed pierwszą terapią po to, by ocenić mobilność, balans, oraz linowe ustawnie ciała pacjenta oraz jego wzorce ruchowe.
Za zgodą pacjenta (i tylko do jego użytku), i w odpowiedni sposób terapeuta może robić zdjęcia pacjentowi po każdej sesji, w celu obserwacji progresu sesji, a po 10 sesji-dla omówienia i pokazania pełnego efektu zabiegów.
Po każdej sesji
wody w celu ułatwienia ‘wypłukiwania’ ewentualnych toksyn z tkanek i lepszego ich nawodnienia.
Unikamy większych aktywności fizycznych min 24h po zabiegu
Dla kogo?
– osób z przewlekłymi stanami bólowymi
– odczuwających długoterminowe objawy stresu (fizycznego / psychicznego)
– sportowców / osób trenujących, po kontuzjach
– poszukujących lepszego kontaktu z własnym ciałem